Η ταινία του Ομίλου Κινηματογράφου “Άτροπος“, σε σενάριο και σκηνοθεσία του Γιάννη Μπαλαμώτη, κέρδισε το Α΄ Βραβείο Καλύτερης Ταινίας στο 10ο Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών “Πάμε Σινεμά”.

Οι επιτυχίες του Ομίλου Κινηματογράφου, οι οποίες επαναλαμβάνονται τα τελευταία χρόνια, δείχνουν το μεράκι και την υψηλή ποιότητα της προσπάθειας όλων των συντελεστών του Ομίλου: Βασίλη Καρκάνη, Δημήτρη Κοπανά και Σοφίας Κουρουτσίδου.

Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου 2 Ιουνίου στον Κινηματογράφο Αλκυονίδα με παρουσιαστή τον αγαπημένο ηθοποιό Δημήτρη Πιατά.

Η ταινία μας, έκτος από το βραβείο, απέσπασε και ενθουσιώδη σχόλια από το κοινό και την κριτική επιτροπή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές καθώς και σε όλους όσους στήριξαν την προσπάθεια των παιδιών!

Α΄ Βραβείο για την ταινία “Άτροπος” στο 10ο Φεστιβάλ Μαθητικών Ταινιών Πάμε Σινεμά