Η ομάδα πετοσφαίρισης του σχολείου μας νίκησε στον ημιτελικό του σχολικού πρωταθλήματος το 4ο ΓΕΛ Γαλατσίου με 2-0 σετ (25-11, 25-17) και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου. Τα κορίτσια της ομάδας μας δεν επηρεάστηκαν από τους 100-120 μαθητές του 4ου ΓΕΛ Γαλατσίου που είχαν έρθει για συμπαράσταση και πήραν την ρεβάνς για την περσινή ήττα στο ίδιο παιχνίδι (ημιτελικός) από το ίδιο σχολείο. Η ομάδα που έχει να αντιμετωπίσει το σχολείο μας είναι το 3ο ΓΕΛ Ηλιούπολης το οποίο κατέκτησε πέρσι την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων που πραγματοποιήθηκε στην Αλεξανδρούπολη και τα τελευταία 2 χρόνια είναι αήττητο στην περιφέρεια της Α΄Αθήνας. Σε ένα μεγάλο τελικό όμως κάθε αποτέλεσμα είναι εφικτό και τα κορίτσια του σχολείου μας θα αγωνιστούν με συγκρατημένη αισιοδοξία. Ευχόμαστε στην ομάδα μας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΝΤΟ

Στον Μεγάλο Τελικό η Ομάδα Πετοσφαίρισης κοριτσιών