Η ομάδα πετοσφαίρισης του σχολείου μας ξεκίνησε πολύ καλά στο σχολικό πρωτάθλημα πετοσφαίρισης της Α΄Αθήνας, για το σχολικό έτος 2015-2016, νικώντας το 46ο ΓΕΛ Αθηνών με 2-0 σετ. Ουσιαστική αντίσταση υπήρξε μόνο στο πρώτο σετ όπου οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (18-16). Η μαθήτρια Καραγιάννη Αθανασία (Α2) με ένα σερί στο σερβίς 7-0 ουσιαστικά ¨καθάρισε¨ το πρώτο σετ (26-16). Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας ήταν καταιγιστική και με πρωταγωνίστριες τις Νικολαράκου (Β4), Πάλλα (Β4), Τσαϊλά (Α6), Αθανασάτου (Β1) και Μακρυγιάννη (Α4) νίκησε και το δεύτερο σετ πολύ γρήγορα και εύκολα με 25-6!!!!! Επόμενο παιχνίδι της ομάδας πετοσφαίρισης είναι τη Δευτέρα 25/1 όπου θα αντιμετωπίσει το 59ο ΓΕΛ Αθηνών στον δεύτερο γύρο.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ