Θέμα: Διαδικτυακή ομιλία

Τίτλος: Το άγχος (μου) για τις πανελλήνιες εξετάσεις-μια διαδικτυακή παρέμβαση πρόληψης και ευαισθητοποίησης για γονείς-πρόσωπα φροντίδας μαθητ(ρι)ών

Αγαπητοί γονείς,

Σας προσκαλούμε την Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 και ώρα 18.00-19.30 στην διαδικτυακή ομιλία με θέμα το
«Το άγχος (μου) για τις πανελλήνιες εξετάσεις».
Πρόκειται για μια παρέμβαση πρόληψης και ευαισθητοποίησης που απευθύνεται στους γονείς των μαθητ(ρι)ών του σχολείου που ετοιμάζονται να δώσουν πανελλήνιες εξετάσεις.

Η κεντρική ομιλία θα πραγματοποιηθεί από την κα Αύρα Βαζαίου, Ψυχολόγο (PhD) και επιστημονική υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Αθηνά Πολύβουλος».

Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο συνεργασίας του 2ου Προτύπου Λυκείου Αθηνών και του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας “Αθηνά Πολύβουλος”. Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας “Αθηνά Πολύβουλος” (για την 7η δημοτική κοινότητα του Δήμου Αθηναίων).

Ο σύνδεσμος για την ομιλία είναι: https://minedu-secondary.webex.com/meet/dimkarad

Τ: 2103835879 / Η/Δ: athina.polyvoulos@athinaygeia.gr

Διαδικτυακή ομιλία με θέμα “Το άγχος (μου) για τις πανελλήνιες εξετάσεις”