Η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας αναδείχθηκε 3η Πανελληνιονίκης στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες πετοσφαίρισης Λυκείων. Η ομάδα μας αγωνίστηκε στο Final 4 στη Λεμεσό της Κύπρου με τις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας και της Κύπρου. Η τρίτη θέση που κατέκτησε από τις Ελληνικές ομάδες, έδωσε στις παίκτριες του σχολείου μας πριμοδότηση την οποία θα μπορέσουν να χρησιμοποιήσουν στις Πανελλήνιες εξετάσεις προκειμένου να περάσουν ευκολότερα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Η ομάδα πετοσφαίρισης και ο Καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Τσούκος Αθανάσιος ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ:

α. τον Παναθηναϊκό που φιλοξένησε την ομάδα στον “Τάφο του Ινδού” προκειμένου να πραγματοποιεί προπονήσεις

β. τον Καθηγητή Φυσικής Αγωγής Σιδηροκαστρίτη Κωνσταντίνο που διέθεσε την ομάδα του (Παγκορασίδες Παναθηναικού) για φιλικούς αγώνες

γ. το 15μελές του σχολείου, τη Διευθύντρια κ. Τσίκιζα-Νικολακάκη Ελένη, τους μαθητές που ενίσχυσαν την ομάδα στους αγώνες και τους καθηγητές του σχολείου που ανέχτηκαν όλο το χρονικό διάστημα την προπονητική προετοιμασία της ομάδας.

Οι παίκτριες που έγραψαν ιστορία ήταν:

ΒΡΕΤΤΟΥ ΜΑΡΙΑ A1

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ Α2

ΛΥΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ A3

ΝΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ A4

ΡΟΚΑ ΣΟΦΙΑ A5

ΡΟΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ A5

ΣΔΡΑΒΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΟΝΩΡΑ-ΑΓΑΠΗ Α5

ΤΣΟΚΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ Α6

ΠΑΛΛΑ ΝΕΦΕΛΗ Β4

ΜΕΓΑΛΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Β4

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ2