prosklisi-NanopoulosΗ Διευθύντρια και ο Σύλλογος των Διδασκόντων σας προσκαλούν στην εκδήλωση που διοργανώνει το σχολείο μας, στο πλαίσιο του εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, προκειμένου να τιμήσουμε τους εκπαιδευτικούς και το έργο τους, μέσα από τη δράση διακεκριμένων αποφοίτων μας.

Τιμώμενο πρόσωπο στην εκδήλωσή μας είναι ο Πρόεδρος της Ακαδημίας Αθηνών
Δημήτριος Νανόπουλος.
Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015, ώρα 18.00-19.00
Αίθουσα Εκδηλώσεων (Είσοδος από Έλενας Βενιζέλου 2)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ
1. Χαιρετισμός από τη Διευθύντρια κ. Μαρία Νέζη.
2. Δημήτριος Νανόπουλος: ο καθηγητής, ο ερευνητής. Παρουσίαση από μαθητές του Εργαστηριακού Ομίλου Φυσικής-Χημείας.
3. CERN: προβολή μαθητικής ταινίας από τον Όμιλο Κινηματογράφου.
4. Ομιλία του Προέδρου της Ακαδημίας Αθηνών κ. Δημήτριου Νανόπουλου.
5. Αποδοχή δωρεάς Ροταριανού Ομίλου από τον αναπληρωτή Διευθυντή κ. Αλέξανδρο Καραφωτιά.
6. Παρεμβάσεις από τον Πρόεδρο του Ροταριανού Ομίλου Αθηνών κ. Ιωάννη Βαρότσο και την Πρόεδρο του Ροταριανού Ομίλου Κηφισιάς- Πολιτείας, κ. Τζένη Μιχαλοπούλου.
Η εκδήλωση υποστηρίζεται από τον Όμιλο Κινηματογράφου και τον Εργαστηριακό Όμιλο Φυσικής-Χημείας.