Καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄ και της Β΄τάξης του σχολείου, που δεν θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα από την ερχόμενη Δευτέρα 18 Μαΐου 2020, για τους λόγους που αναφέρονται στις ανακοινώσεις του Υπουργείου Παιδείας, να αποστείλουν σχετική υπεύθυνη δήλωση στο e-mail του σχολείου (mail@2lyk-peir-athin.att.sch.gr) ή να την καταθέσουν στη γραμματεία του σχολείου.
Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τη σχετική υπουργική απόφαση, στις δηλώσεις αυτές θα αναφέρεται η περίπτωση η οποία συντρέχει: «το τέκνο μου ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19» ή «έχω άτομο στο οικογενειακό μου περιβάλλον που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί».

Σας επισημαίνουμε ότι αντί να υπογράψετε και να σκανάρετε την Υπ. Δήλωση, μπορείτε να μπείτε στον παρακάτω σύνδεσμο, να συμπληρώσετε τη δήλωση και να τη στείλετε εν συνεχεία στο mail του σχολείου. Με τον τρόπο αυτόν πιστοποιούνται τα στοιχεία σας.

Διαφορετικά, υπάρχει πάντα διαθέσιμο το σχετικό έντυπο:
Εντυπο δήλωσης

Ανακοίνωση για τους γονείς-κηδεμόνες μαθητριών και μαθητών Α΄ και Β΄ τάξης