Η μαθήτρια του σχολείου μας Δήμητρα Ροδιά πήρε το 1ο βραβείο στο Διαγωνισμό Ερμηνευτικής Ανάγνωσης “Η ποίηση του Γιώργου Σεφέρη”, που διοργανώθηκε από το Κολλέγιο Ψυχικού, μετά από μια συγκλονιστική ανάγνωση του ποιήματος “Ελένη”. Το σχολείο μας πήρε μέρος στο διαγωνισμό για δεύτερη χρονιά. Στην πρώτη φάση του διαγωνισμού, στις 4 Μαρτίου 2019, συμμετείχαν οι μαθητές μας Χάρης Ντενέκος, Γιώργος Παπαδημητρίου (Β4), Σοφία Ρόκα, Αναστασία Σταματοπούλου (Β5), Δήμητρα Ροδιά (Γ5) και συναγωνίστηκαν με μαθητές από 16 σχολεία της Αττικής. Η Δήμητρα Ροδιά πέρασε πρώτη στη δεύτερη φάση, κατά την οποία πρώτευσε εκ νέου.
Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια, στην καθηγήτρια φιλόλογο Δήμητρα Καραδήμα, η οποία προετοίμασε την ομάδα, αλλά και σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν.

1ο βραβείο στο Διαγωνισμό Ερμηνευτικής Ανάγνωσης η Δημήτρα Ροδιά