ΔΡΑΣΗ: Συγκέντρωση σχολικών ειδών για τα παιδιά των περιοχών που επλήγησαν από τις πλημμύρες

ΦΟΡΕΙΣ: Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού, Περιφέρεια Αττικής, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ, Μαζί για το Παιδί

Η σχολική κοινότητα του 2ου Πρότυπου ΓΕ.Λ. Αθηνών ανταποκρινόμενη στο κάλεσμα συγκέντρωσε σε διάστημα μόλις 48 ωρών τσάντες, μολύβια, τετράδια, στυλό, μαρκαδόρους, χάρακες, μπλοκ ζωγραφικής και όλα όσα χρειάζονται οι μαθητές/-τριες για το σχολείο τους.

Ο όγκος των προσφορών ξεπέρασε το μισό κυβικό μέτρο, συσκευάστηκε και παραδόθηκε το Σάββατο 16/9/2023 στον Κόμβο Αλληλοβοήθειας Πολιτών του Δήμου Αθηναίων.

Συγκέντρωση σχολικών ειδών για τα παιδιά των περιοχών που επλήγησαν από τις πρόσφατες πλημμύρες στην περιοχή της Θεσσαλίας.