Με ήττα 66-56 από το 2ο ΓΕΛ Βούλας αποχαιρέτησε το φετινό σχολικό πρωτάθλημα η ομάδα καλαθοσφαίρισης αγοριών, ένα σκορ που δεν απεικονίζει την πραγματική εξέλιξη του αγώνα. Η ομάδα του σχολείου μας ξεκίνησε για άλλη μια φορά δυναμικά φέρνοντας σε αμηχανία τους αντιπάλους και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ μέχρι και το τέλος του Α’ ημιχρόνου όπου βρέθηκε να προηγείται με 6 πόντους (29-35). Τα 7 τρίποντα στο Α’ Ημίχρονο και ο γρήγορος ρυθμός του παιχνιδιού δεν ευνόησαν τους αντιπάλους που ωστόσο βρήκαν το ρυθμό τους μετά την ανάπαυλα και προηγήθηκαν στο τρίτο 8λεπτο με 3 πόντους (50-47). Το τελευταίο 8λεπτο οι αντίπαλοι κατάφεραν τελικά να διασπάσουν την άμυνά μας και με ένα επιθετικό ξέσπασμα ενός κυρίως παίκτη οδηγήθηκαν στη νίκη.

Νιτσικόπουλος Σωκράτης 1
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές-αθλητές που στελέχωσαν την ομάδα για την αγωνιστικότητα, το ήθος, την αξιοπρέπεια και το δυναμισμό που έδειξαν σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά παρά τις δύσκολες συνθήκες (καθημερινοί αγώνες σε διαφορετικές περιοχές της Αθήνας). Καλή επιτυχία σε όσους παραλαμβάνουν τη σκυτάλη για την επόμενη χρονιά καθώς και για τους μαθητές-αθλητές που ξεκινούν τους αγώνες τους στο παρκέ των πανελληνίων εξετάσεων.

Με εκπληκτική εμφάνιση αποχαιρέτησε το σχολικό πρωτάθλημα η ομάδα καλαθοσφαίρισης αγοριών