funtasΜια ακόμη μεγάλη επιτυχία για το σχολείο μας πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου (2017) καθώς ο μαθητής Φούντας Ευάγγελος του τμήματος Β6 πήρε την τέταρτη θέση στο Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα κολύμβησης στο αγώνισμα των 200μ ύπτιο. Ο Φούντας παρότι ήταν σε τροχιά μεταλλίου σε όλη τη διάρκεια της κούρσας, έχασε το μετάλλιο κυριολεκτικά στο ?νήμα? αφού έμεινε μόλις 50 εκατοστά του δευτερολέπτου πίσω από τον τρίτο αθλητή στα τελευταία μέτρα. Κατά την περυσινή σχολική περίοδο είχε πάρει την 6η θέση στους αντίστοιχους αγώνες. Ευελπιστούμε του χρόνου να κυνηγήσει το μετάλλιο και φυσικά τη μοριοδότηση για την ευκολότερη εισαγωγή του στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αυτή είναι η μεγαλύτερη αθλητική επιτυχία του σχολείου μας μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου από την ομάδα χειροσφαίρισης το 2015. Πολλά συγχαρητήρια στον Βαγγέλη Φούντα για την προσπάθεια και την τέταρτη θέση στο Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα. Και εις ανώτερα.