Ο 4ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός στη Φυσική, τη Χημεία και τη Βιολογία. ΠΑΝΕΚΦΕ-EUSO2012 διεξήχθη στο ΕΚΦΕ Ν. Φιλαδέλφειας στις 21 Ιανουαρίου.
Το σχολείο συμμετείχε με τριμελή ομάδα αποτελούμενη από τους μαθητές: Ανδριόπουλο Φαίδωνα (Β6), Πετρόγιαννη-Ζητούνη Γρηγορία (Β6) και Στογιάννο Δημήτρη (Β6).
Η ομάδα μας κατέλαβε την πέμπτη θέση. Η απονομή στις ομάδες που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό πραγματοποιήθηκε στο Ευγενίδειο ίδρυμα την Κυριακή 22 Ιανουαρίου.

Διαβάστε αναλυτικά την πορεία της ομάδας και φωτογραφικό υλικό. Κείμενο του Αλέξανδρου Κατέρη και της Αναστασίας Μυλωνά, υπευθύνων για την προετοιμασία των μαθητών.