Επική νίκη (36 – 26) σημείωσε η ομάδα μπάσκετ μας στο δεύτερό της αγώνα επί του 3ου ΓΕΛ Νέας Φιλαδέλφειας. Μπορεί τα γκολ να γοητεύουν τους περισσότερους, αλλά και τα παιδιά της ομάδας μπάσκετ μας χαρίζουν σε όλο το σχολείο όμορφες επιτυχίες.  Η ομάδα από την αρχή κυριάρχησε. Δεν επέτρεψε στους αντιπάλους να βρουν ποτέ ρυθμό και έπαιξε με το μυαλό τους.  Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17 – 12 χάρη κυρίως στην ενέργεια των παικτών στην άμυνα και στα χέρια που έβαζαν στην μπάλα (deflection).  Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδας μας έκανε show αυξάνοντας τη διαφορά έως και 15 πόντους. Η τέταρτη περίοδος είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα με τους παίκτες μας να απολαμβάνουν το παιχνίδι και τη βέβαιη νίκη.  Η ομάδα δεν άφησε τίποτα ανεκμετάλλευτο σε αυτό το παιχνίδι και οι ποιοτικοί της μπασκετμπολίστες τα έκαναν όλα σωστά και απλά.   Ευχόμαστε καλή επιτυχία και στο αυριανό παιχνίδι.