Διαγωνισμός Φυσικής Αριστοτέλης 2018

Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου«Αριστοτέλης» 2018 που διοργανώνει, το Φυσικό Τμήμα του ΕΚΠΑ, η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την εκπαίδευση και η Ένωση Ελλήνων Φυσικών, πραγματοποιείται το Σάββατο 10 Μαρτίου. Οι μαθητές του σχολείου μας που δήλωσαν συμμετοχή στον διαγωνισμό, θα εξεταστούν στο: 26ο ΓΕΛ Αθηνών Μαράσλειο, ΜΑΡΑΣΛΗ 12 & ΣΟΥΗΔΙΑΣ, Κολωνάκι,Αθήνα. Περισσότερες πληροφορίες…..

Η ομάδα του Σχολείου μας κατέλαβε τη 2η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό EUSO

Η ομάδα του Σχολείου μας αφού κέρδισε στον τοπικό διαγωνισμό που διοργάνωσε το ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων, συμμετείχε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό για τη Νότιο Ελλάδα που έγινε στο ΕΚΦΕ Αγίων Αναργύρων το Σάββατο 27/1/2018 και κατέλαβε τη 2η θέση.

Η συμμετοχή του σχολείου μας στους πανελλήνιους διαγωνισμούς Φυσικής το σχ. έτος 2016-2017: Απολογισμός

Και τη φετινή σχολική χρονιά πολλοί μαθητές μας συμμετείχαν στους δύο πανελλήνιους διαγωνισμούς Φυσικής. Οι συνάδελφοι που διδάσκουν το μάθημα της Φυσικής, πραγματοποίησαν την προετοιμασία τους σε ώρες εκτός σχολικού ωραρίου και με συγκεκριμένο πρόγραμμα. Στον παρακάτω πίνακα αναφέρονται οι