Η μαθήτρια της πρώτης Λυκείου ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ (Α2) πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής κατέκτησε δυο πανελλήνιες νίκες. Η Δημοπούλου πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο στεφάνι και το χάλκινο στη μπάλα. Επίσης πήρε την 6η θέση σε δυο ακόμη όργανα (στις κορύνες και την κορδέλα). Η μαθήτριά μας αναμένεται να εκπροσωπήσει την Ελλάδα, μαζί με άλλες τρεις αθλήτριες, στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα, που διοργανώνεται από τη Διεθνή Ομοσπονδία Σχολικού Αθλητισμού (I.S.F.) στην πόλη Marrakesh στο Μαρόκο από 02.05. έως 09.05.2018. Θα αγωνιστεί και στα τέσσερα ανωτέρω όργανα από τα οποία προκύπτει η βαθμολογία του σύνθετου ατομικού. Αυτή είναι η μεγαλύτερη πρόκριση του σχολείου μας σε επίπεδο σχολικών αγώνων όλων των εποχών.

Της ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στο Μαρόκο.

Στο Παγκόσμιο ρυθμικής γυμναστικής η Δημοπούλου!