Στις 27 Οκτωβρίου, σε μια λιτή εκδήλωση και τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα, λόγω της πανδημίας, επιδόθηκαν οι βεβαιώσεις συμμετοχής στους μαθητές και στις μαθήτριες που έλαβαν μέρος στον 1ο Διασχολικό Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων Α΄ Αθήνας και τα βραβεία ανά κατηγορία σε όσους/όσες τα έργα τους διακρίθηκαν.

Με ανάλογο τρόπο βεβαιώσεις και βραβεία δόθηκαν και στους μαθητές και τις μαθήτριες και των δύο άλλων σχολείων, του 1ο Πρότυπου ΓΕΛ Αθηνών και του Πειραματικού του ΕΚΠΑ.

Στους βραβευθέντες μαθητές δόθηκαν επίσης, ως αναμνηστικά, βιβλία. Ευχαριστούμε και από τη θέση αυτή την κ. Ζωή Μπέλλα-Αρμάου και τις εκδόσεις Gutenberg, τον κ. Βασίλη Παπαθεοδώρου και τις εκδόσεις Καστανιώτη, καθώς και τον κ. Ισίδωρο Γιαμπίλη για την ευγενική τους χορηγία.

Πηγή εικόνας: https://flashnews.gr/storage/photos/c_700px_400px/202002/da5507c9bb8a579bf46234b854d61f26-xl.jpg

Επίδοση βραβείων στους διακριθέντες μαθητές του 1ου Διασχολικού Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής Προτύπων και Πειραματικών Σχολείων της Διεύθυνσης Α΄ Αθήνας