Ο όμιλος «Επαγγελματικός Προσανατολισμός» οργάνωσε επίσκεψη στο Πάντειο Πανεπιστήμιο για τους μαθητές του 1ου επιστημονικού πεδίου της Γ΄ Λυκείου (Γ1α & Γ1β) και για τους μαθητές που συμμετέχουν στον όμιλο στις 20/12/2022.

Στην επίσκεψη αυτή, πραγματοποιήθηκε παρουσίαση του συγκεκριμένου Πανεπιστημίου. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από την υπεύθυνη του γραφείου Διασύνδεσης, κ. Μαργιόλη, και από καθηγητές για τα τμήματα του Παντείου Πανεπιστημίου, τις ιδιαιτερότητές τους, τις διαφορές που παρουσιάζουν σε σχέση με άλλα ομότιτλα τμήματα, καθώς και για τις προοπτικές των αποφοίτων. Στη συνέχεια, επισκέφθηκαν τη Βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου. Όσοι, μάλιστα, μαθητές επιθυμούσαν μπήκαν σε αμφιθέατρο και παρακολούθησαν μάθημα από τον τομέα της Κοινωνικής Ανθρωπολογίας.

Ομιλος ΣΕΠ: Επίσκεψη στο Πάντειο Πανεπιστήμιο: 20/12/2022