Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου στη Βιβλιοθήκη του σχολείου, μετά τη λήξη των μαθημάτων, η συνάντηση της Λογοτεχνικής Συντροφιάς με τον ηθοποιό, σκηνοθέτη, συγγραφέα και μεταφραστή Κωνσταντίνο Πουλή στο πλαίσιο του θεματικού κύκλου για το «Συμβόλαιο μεταξύ Πομπού και Δέκτη στη Λογοτεχνία». Η συζήτηση εστιάστηκε κυρίως στο θέατρο και το κοινό του, στους κοινωνικούς όρους της υπηρέτησής του και βεβαίως στη συναφή κριτική.

Αναλυτικά για την εκδήλωση βλ. Ιωάννα Αλεξοπούλου, Ανταπόκριση από τη Συνάντηση της Λογοτεχνικής Συντροφιάς με τον Κωνσταντίνο Πουλή στη Βιβλιοθήκη του Σχολείου την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2012 στο Πλαίσιο του Θεματικού Κύκλου «Το Συμβόλαιο Μεταξύ Πομπού και Δέκτη στη Λογοτεχνία», στο ιστολόγιο του Ομίλου Λογοτεχνίας.

Η Συνάντηση της Λογοτεχνικής Συντροφιάς με τον Κωνσταντίνο Πουλή