Στη χριστουγεννιάτικη γιορτή που έγινε χθες στο σχολείο, τα παιδιά μάς χάρισαν όμορφες στιγμές γέλιου και θετικής ενέργειας. Χάρη στο ταλέντο τους, οργάνωσαν μόνα τους μια καθόλα άψογη γιορτή γεμάτη χρώμα, ρυθμό, μουσική και πολύ γέλιο. Χαρήκαμε τον Νικηφόρο και τον Ερμή, τη Βασιλική και τον Κωστή, τη Φαίη, τον Νίκο, τον Γιάννη, τον Ιάσωνα, την Ιωάννα, τον Τάσο, την Αθανασία, τη Βαρβάρα, την Ευαγγελία, τον Αλέξανδρο και την Αλεξάνδρα και όλα τα μέλη της χορωδίας στον λόγο και στο τραγούδι τους. Είχαμε την τύχη να ακούσουμε την πρώτη εκτέλεση του νέου τραγουδιού του Κωστή. Νοιώσαμε τον ενθουσιασμό των παιδιών και τραγουδήσαμε μαζί τους. Η χριστουγεννιάτικη δράση του σχολείου συνεχίστηκε και μετά τη γιορτή σε έναν άλλο χώρο, ιδιαίτερα ευαίσθητο. Μια ομάδα 25 μαθητών/μαθητριών επισκέφτηκε το Νοσοκομείο Παίδων Αγία Σοφία και μοίρασε τα δώρα που πρόσφερε απλόχερα όλη η σχολική κοινότητα.
Καλά Χριστούγεννα.

Χριστούγεννα 2018