Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023, 18:30-20:00, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας ομιλία με θέμα:

«Το άγχος των Πανελλαδικών εξετάσεων»

Η ομιλία απευθύνεται στους γονείς & κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας και έχει ως αντικείμενο τους τρόπους με τους οποίους μπορούν οι γονείς να βοηθήσουν τα παιδιά να διαχειριστούν το άγχος των Πανελλαδικών εξετάσεων.

Εισηγήτρια της ομιλίας θα είναι η κ. Αύρα Βαζαίου, Ψυχολόγος & επιστημονική υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας ‘Αθηνά Πολύβουλος’ (για την 7η δημοτική κοινότητα του Δήμου Αθηναίων).

Το αντικείμενο της ομιλίας είναι καίριο και ελπίζουμε η πρωτοβουλία αυτή να βρει την ανταπόκριση των γονέων του σχολείου μας !

Ώρα προσέλευσης 18:00

H δήλωση συμμετοχής σας είναι απαραίτητη στο Googleform: https://forms.gle/aNK3ENTKq2r6TU3x9

Σας περιμένουμε!

Με εκτίμηση,