Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

το σχολείο μας, ανταποκρινόμενο στο σταθερό αίτημα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για μία πλήρη ενημέρωση των γονέων για τον Σχολικό & Επαγγελματικό Προσανατολισμό, διοργανώνει και σας προσκαλεί στις εξής ομιλίες:

Α’ Ομιλία, Δευτέρα 13 Νοεμβρίου, 6.30 – 8.30 μ.μ.

“Πώς επιλέγω σπουδές; Κριτήρια επιλογής σπουδών”

“Ενημέρωση για τις σχολές του 1ου επιστημονικού πεδίου (Ανθρωπιστικές, Νομικές και Κοινωνικές Επιστήμες)

Β’ Ομιλία, Δευτέρα 27 Νοεμβρίου, 6.30 – 8.30 μ.μ.

“Ενημέρωση για τις σχολές του 2ου επιστημονικού πεδίου (Θετικές και Τεχνολογικές Επιστήμες)”

“Ενημέρωση για τις σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου (Επιστήμες Υγείας και Ζωής)”

“Ενημέρωση για τις σχολές του 4ου επιστημονικού πεδίου (Επιστήμες Οικονομίας και Πληροφορικής)”

Εισηγήτρια των ομιλιών θα είναι η καθηγήτρια του σχολείου μας, κ. Ανδρονίκη Γάκη (ΠΕ02), MSc Σύμβουλος Σταδιοδρομίας.

Οι ομιλίες απευθύνονται στους γονείς & κηδεμόνες όλων των τάξεων και προσεγγίζουν όλα τα επιστημονικά πεδία. Η παρουσία των γονέων τόσο στην 1η όσο και στη 2η ομιλία κρίνεται αναγκαία για τη συνολική θεωρητική προσέγγιση των πεδίων και την ευρύτερη κατανόησή τους.

H δήλωση συμμετοχής σας είναι απαραίτητη στο google form: https://forms.gle/TuMC4uxze4TrwJY1A

Σας περιμένουμε!

Με εκτίμηση,

η υπεύθυνη ομάδα εκπαιδευτικών για τις σχέσεις σχολείου-οικογένειας,