Τα τμήματα που στεγάζονται στις αίθουσες 21, 22, 31 θα κατεβαίνουν στα διαλείμματα στην αυλή χρησιμοποιώντας τις σκάλες κυλικείου- γραφείου και τον αντίστοιχο χώρο της αυλής.

Τα τμήματα που στεγάζονται στις αίθουσες 32, 24, 25 και Αίθουσα Μαθηματικών θα κατεβαίνουν διαλείμματα στην αυλή χρησιμοποιώντας τις σκάλες βιβλιοθήκης και τον αντίστοιχο χώρο στην αυλή.

Τα τμήματα που στεγάζονται στις αίθουσες 33, 34, 35, θα χρησιμοποιούν για διάλειμμα τον 3ο όροφο.

Τα τμήματα που στεγάζονται στις αίθουσες  41, 42, 36  θα χρησιμοποιούν για διάλειμμα τον 4ο όροφο.

Κυλικείο ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος των μαθητριών και μαθητών σε άλλη αίθουσα πέραν των καθορισμένων για τις διδασκαλίες.
Η χρήση των θρανίων είναι αποκλειστική καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής στην αίθουσα.
Επίσης δεν επιτρέπεται η είσοδος στα γραφεία των διδασκόντων (αίθουσα Ιστορίας, γραφείο καθηγητών και γραφείο Διευθύντριας).

Διαλείμματα