![](http://2lyk-peir-athin.att.sch.gr/wp/wp-content/uploads/2019/12/pet-filikos-2019.jpg)
Η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας πραγματοποίησε φιλικό αγώνα με το 1ο Πειραματικό ΓΕΛ Αθήνας την Τετάρτη 04/02/2019 στον “Τάφο του Ινδού”. Η ομάδα μας επικράτησε με 3-0 σετ της ομάδας του 1ου Πειραματικού (25-11, 25-23, 15-13). Η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς τη βασική πασαδόρο Ρένια Δημοπούλου (άξια αντικαταστάτριά της η ακραία Αλεξάνδρα Καυκιά). Πολυτιμότερες παίκτριες (MVP) ανακηρύχθηκαν η Αλεξάνδρα Καυκιά και η Ελεωνόρα Σδραβοπούλου (ακραία). Οι ομάδες προετοιμάζονται για το πρωτάθλημα της Ά περιφέρειας της Αθήνας το οποίο θα ξεκινήσει με τη νέα χρονιά. Το σχολείο ευχαριστεί θερμά τον Παναθηναϊκό για την παραχώρηση της κλειστής σάλας.
Φιλικός αγώνας πετοσφαίρισης – 1ο vs 2o Πειραματικό ΓΕΛ Αθηνών