Αγαπητοί γονείς,

Σχετικά με τις ελλείψεις σε διδακτικό προσωπικό που παρατηρούνται στο σχολείο, σας γνωρίζουμε, ότι την Τετάρτη, 25.09.2019, μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου μας, συναντήθηκαν με τη Διευθύντρια, η οποία μας ενημέρωσε σχετικά. Έχουν ήδη σταλεί από τη Δ/νση του σχολείου τρεις επιστολές προς τις αρμόδιες υπηρεσίες της Β’βάθμιας Εκπαίδευσης και του Υπουργείου, και σε συνέχεια αυτών απέστειλε και ο Σύλλογός μας σχετική επιστολή προς τη Δ/ντρια Β’ βάθμιας Εκπαίδευσης με κοινοποίηση στην αρμόδια Υφυπουργό Παιδείας. Παράλληλα βρίσκεται υπό σύνταξη σχετικό Δελτίο Τύπου που θα σταλεί προς τα Μ.Μ.Ε.
Σας διαβεβαιώνουμε ότι παρακολουθούμε το ζήτημα στενά, ώστε να επέμβουμε όπου απαιτείται, για τη συντομότερη επίλυσή του.
Για το Δ.Σ. του Συλλόγου
Η πρόεδρος Η γραμματέας
Αγγελική Μαργαριτίδου Άννα Δημητρίου

Η ανακοίνωση του Συλλόγου σε pdf ΕΔΩ