Η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας στο πλαίσιο της Β΄ Φάσης των Πανελληνίων σχολικών αγώνων επικράτησε της αντίστοιχης του 2ου ΓΕΛ Ελευσίνας “Πυρουνάκειο” (πρωταθλήτρια ομάδα Δυτικής Αττικής) με 2-0 σετ (25-11, 25-9) και προκρίθηκε!! Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στον Ασπρόπυργο. Η ομάδα μας έκανε μέτριο ξεκίνημα και το σκορ ήταν ισόπαλο μέχρι τη στιγμή που πήγε στο σερβίς η Ιωάννα Μεγαλιού, η οποία με συνεχόμενους άσσους έκανε τη διαφορά και το σετ ήρθε εύκολα. Στο 2ο σετ πάλι με το καλό σερβίς αυτή τη φορά της Ελεονώρας Σδραβοπούλου πήρε κεφάλι στο σκορ και έμεινε εκεί μέχρι το τέλος. Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στο επόμενο παιχνίδι της Β΄ φάσης των Πανελληνίων σχολικών αγώνων την πρωταθλήτρια ομάδα της Γ΄ περιφέρειας της Αθήνας την Τρίτη 27/3 όπου σύμφωνα με πληροφορίες είναι το 1ο ΓΕΛ Καματερού στο Ίλιον. Πολυτιμότερες παίκτριες (MVP) ανακηρύχθηκαν η Ιωάννα Μεγαλιού (Β4) και η Ελεονώρα Σδραβοπούλου (Α5).

Συνεχίζει δυναμικά η ομάδα πετοσφαίρισης!!