Στο πλαίσιο της πρόληψης και της αντιμετώπισης του φαινομένου της παραβατικότητας των εφήβων, που απασχολεί ιδιαίτερα την εκπαιδευτική κοινότητα, θεωρούμε ότι θα είναι πολύ χρήσιμο και επωφελές για τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας, να έχουν την ευκαιρία να ακούσουν την ψυχολόγο της ΓΑΔΑ κ. Κωστάκου και να συζητήσουν μαζί της, επειδή διαθέτει μεγάλη εμπειρία και γνώση σε αυτόν τον τομέα.

Συγκεκριμένα, την Τρίτη 16 Απριλίου 6η και 7η ώρα έχει προγραμματιστεί για τη Β΄ Λυκείου στο θέατρο ομιλία με θέμα: «Παραβατικότητα στην εφηβεία» από την ψυχολόγο της ΓΑΔΑ κ. Κωστάκου. Η ομιλία θα διαρκέσει μία διδακτική ώρα για κάθε τμήμα. Τα 3 τμήματα θα την παρακολουθήσουν την 6η ώρα και τα άλλα τρία την 7η ώρα.

Με εκτίμηση,

Οι Σύμβουλοι Σχολικής ζωής,