Το σχολείο μας προτίθεται να υλοποιήσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Υπουργείου Υγείας “Αντισύλληψη στην Εφηβεία & Σεξουαλικώς μεταδιδόμενες λοιμώξεις”. Βρισκόμαστε δίπλα στους έφηβους μαθητές μας και προσεγγίζουμε με ευαισθησία το καίριο θέμα της αντισύλληψης μέσω της συγκεκριμένης ενημέρωσης στην Α΄& Β΄ Λυκείου.

Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί από δύο Επαγγελματίες Υγείας της 1ης Υγειονομικής Περιφέρειας Αττικής (Κέντρο Υγείας Αλεξάνδρας) στα τμήματα της Α΄ Λυκείου την Παρασκευή 1/3/2024 & στα τμήματα της Β΄ Λυκείου τη Δευτέρα 4/3/2024 (1 διδακτική ώρα / τμήμα) στην αίθουσα πολυμέσων του σχολείου.

Παρακαλούμε να συμπληρώσετε το Google form της συναίνεσης συμμετοχής & το σχετικό έντυπο συγκατάθεσης μέσω του gov.gr, τα οποία είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα μας και να μας τα αποστείλετε ηλεκτρονικά μέχρι τις 23/2.

“Αντισύλληψη στην Εφηβεία & Σεξουαλικώς μεταδιδόμενες λοιμώξεις” – Ενημέρωση στην Α΄ & Β΄ Λυκείου