Ταξίδεψαν στο Στρασβούργο, συμμετείχαν στο πρόγραμμα Euroscola του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και ετοιμάζονται πυρετωδώς για… Ευρωεκλογές!

Μοιράζονται τις εμπειρίες τους από το ταξίδι και το πρόγραμμα “Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου” και μιλούν  για τη σχέση τους με την πολιτική, τη σημασία της ψήφου των νέων αλλά και για το πώς ενημερώνονται για την πολιτική επικαιρότητα.

Μαθητές της B‘ και της Γ’ Λυκείου του 2ου Πρότυπου ΓΕΛ Αθηνών, έρχονται αυτό το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου στη μία το μεσημέρι στο “Τετράδιο” του Αθήνα 9.84.

Στον σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείτε να συνδεθείτε και μέσω Ίντερνετ, το Σάββατο, την ώρα της μετάδοσης, για να ακούσετε την εκπομπή live:

Κάθε Σάββατο, στον σταθμό της πόλης, μαθητές κάνουν για πρώτη φορά τη δική τους εκπομπή!

Επιμέλεια Εκπομπής: Πάνος Καββαδάς.

Σχολεία, τάξεις, δάσκαλοι, καθηγητές και μαθητές μπορούν να δηλώνουν συμμετοχή στην εκπομπή “Τετράδιο” στο τηλέφωνο 213.090910

Μπορείτε να ακούσετε το τρέιλερ της εκπομπής εδώ.

«ΑΘΗΝΑ 9.84» – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

τηλ. 210 3409254 -210 3409300