Εντυπωσιακό ξεκίνημα της ομάδα μας στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Ποδοσφαίρου, η οποία συνέτριψε με 7-1 την επικίνδυνη ομάδα του 22ου Λυκείου Αθηνών. Το πρώτο ημίχρονο ήταν για γερά νεύρα καθώς η ομάδα μας προηγήθηκε 10 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, ωστόσο η αντίστοιχη ομάδα ισοφάρισε πολύ γρήγορα. Η λύτρωση ήρθε λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν προηγηθήκαμε 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο χορέψαμε σάμπα!! Διαθέτοντας πλουραλισμό και φαντασία στην επίθεση σημειώσαμε άλλα 4 γκολ. Φαίνεται ότι κάτι συμβαίνει με αυτήν την ομάδα!! Περιμένουμε με ανυπομονησία την επόμενη αναμέτρηση στις 11/01/2023. Αξιοσημείωτο γεγονός είναι ότι δεν συμμετείχαν 3 παίκτες της αρχικής βασικής 11άδας λόγω τραυματισμών!!
Τα γκολ σημείωσαν:
Ρούτσης Σπύρος: 2 γκολ
Μπαϊραμι: 2 γκολ
Χονδρογιάννης Φίλιππος: 1 γκολ
Καραπιπέρης Θοδωρής: 1 γκολ
Μεταϊ Ορέστης: 1 γκολ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα της ομάδας ποδοσφαίρου του σχολείου στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Ποδοσφαίρου