Για έβδομη συνεχή χρονιά, ανά τρεις περίπου βδομάδες και συνήθως Σάββατο ή Κυριακή απόγευμα, μαθητές όλων των τάξεων και καθηγητές βλέπουμε μαζί θέατρο.

Οι παραστάσεις επιλέγονται από την υπεύθυνη εκπαιδευτικό, κυρία Κατερίνα Μουρλά, με βάση την ηλικία των μαθητών, τα ενδιαφέροντα και τους προβληματισμούς τους αλλά και τη διδακτική ύλη, κυρίως της Θεατρολογίας και ύστερα των λοιπών φιλολογικών μαθημάτων. Στο τέλος κάθε παράστασης ακολουθεί συζήτηση της ομάδας- όπου είναι δυνατόν και με κάποιους συντελεστές των παραστάσεων.

Ενημέρωση για το πρόγραμμα των παραστάσεων, το κόστος τους, τον χρόνο και τον χώρο συνάντησης, στο fb στην κλειστή ομάδα “Πάμε θέατρο”, στο email της εκπαιδευτικού: kmourla@gmail.com και, εννοείται, στον πίνακα ανακοινώσεων των μαθητών.

Πρώτη παράσταση -πρόταση του κ. Κουτρούμπα: “Φυλές”, της Νίνα Ρέιν σε σκηνοθεσία Τάκη Τζαμαργιά, την επόμενη Κυριακή 17 Νοεμβρίου στις 17.30, στο θέατρο “Σταθμός” (σταθμός μετρό: Μεταξουργείο).

Πάμε Θέατρο 7