Η ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας επικράτησε της αντίστοιχης του 1ου ΓΕΛ Γαλατσίου με 2-0 σετ (25-14, 25-14) και προκρίθηκε στον Μεγάλο τελικό του σχολικού πρωταθλήματος της Ά περιφέρειας της Αθήνας για τρίτη συνεχόμενη χρονιά!! Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο ΜΕΤΣ (Παγκράτι) στις 14 Μαρτίου 2018. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι μουδιασμένα και έμεινε στο πρώτο σετ πίσω στο σκορ (6-10).Στη συνέχεια όμως με το απίστευτο float σερβίς της ακραίας Πάλλα Νεφέλης (Β4) ανέβασε στροφές, πήρε κεφάλι στο σκορ και επικράτησε. Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας μπήκε με κεκτημένη ταχύτητα από την αρχή μπροστά όπου και έμεινε εκεί μέχρι το τέλος. Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 200 άτομα (μαθητές και γονείς). Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στον Μεγάλο Τελικό της Α΄περιφέρειας της Αθήνας το ΓΕΛ Ανάληψης (Βύρωνας) το οποίο επικράτησε στον άλλο ημιτελικό με 2-0 σετ του ΓΕΛ Καισαριανής. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 16 Μαρτίου, στις 12.00. Πολυτιμότερες παίκτριες (MVP) ανακηρύχθηκαν οι ακραίες Πάλλα Νεφέλη (Β4) και Τσαϊλά Γιολάντα (Γ6).

Στον Μεγάλο Τελικό της A΄ Αθήνας η ομάδα πετοσφαίρισης