Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε τη βράβευση της ταινίας “Βικτώρια”, παραγωγής του Ομίλου Κινηματογράφου, στο 17ο Φεστιβάλ της Camera Zizanio που διεξήχθη στο πλαίσιο του 20ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας. Η ταινία μας, σε σενάριο και σκηνοθεσία της Μαρίας Βασιλικής Τσιώλη Κουτσουρά, επιλέχτηκε από τους διοργανωτές να διαγωνιστεί στο Ευρωπαϊκό τμήμα (αντί του Ελληνικού) και απέσπασε το Γ΄ Βραβείο στην κατηγορία 17-20 ετών.
Στα 17 χρόνια του μαθητικού φεστιβάλ, ήταν μόλις η δεύτερη φορά που ελληνική μαθητική ταινία βραβεύεται στο Ευρωπαϊκό διαγωνιστικό.
Μετά τη βράβευση στο διαγωνισμό μαθητικών ταινιών της Δευτεροβάθμιας Διεύθυνσης Β’ Αθήνας, για ακόμα μια φορά συγχαίρουμε όλους τους μαθητές που δούλεψαν στην ταινία!

Την ταινία μπορείτε να δείτε  εδώ:

Βράβευση της ταινίας “Βικτώρια”, παραγωγής του Ομίλου Κινηματογράφου