Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας – όχι μόνο της σχολικής χρονιάς 2016-2017, αλλά και των δύο προηγούμενων – και στις οικογένειές τους, για την προσπάθεια που κατέβαλαν και τη μεγάλη επιτυχία που σημείωσαν στις Πανελλαδικές εξετάσεις.

Επισημαίνουμε ότι το 98,1% των αποφοίτων του σχολ. έτους 2016-2017 μπήκαν σε σχολή της επιλογής τους! Ενώ, στο σύνολο των υποψηφίων, συμπεριλαμβανομένων και των αποφοίτων περασμένων ετών, το ποσοστό επιτυχίας ανήλθε στο 92,6%!
Η επιτυχία είναι τεράστια, αν μάλιστα λάβουμε υπόψη τις επιτυχίες στις μάλλον απαιτητικές σχολές, όπως την Ιατρική ( 3 επιτυχόντες/χούσες), τη Νομική (8 επιτυχόντες/χούσες), το Πολυτεχνείο (15 επιτυχόντες/χούσες), χωρίς φυσικά να υποβαθμίζουμε τις άλλες σχολές, θετικές και θεωρητικές.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΥΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ!