epixeirimatikotita-2016-17Ο Όμιλος ?Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα?, με τη μαθητική εικονική επιχείρηση ?LIFE ON ?, συμμετείχε στην Έκθεση Μαθητικών Εικονικών Επιχειρήσεων (Trade Fair) Ελλάδας που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 10.02.2017 στο Εμπορικό κέντρο Τhe Mall Athens.Στο πλαίσιο της εικονικής επιχείρησης οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ομίλου παρουσίασαν την επιχείρησή τους. Για το σχολικό έτος 2016-17 το αντικείμενο της εικονικής επιχείρησης του Ομίλου είναι η παραγωγή αντικειμένων με κοινωνικά και περιβαλλοντικά μηνύματα είτε από ανακυκλώσιμα υλικά είτε από νέα, με σκοπό τη διάδοση αυτών των μηνυμάτων μέσα από τα προϊόντα της επιχείρησης (κυρίως ημερολόγια, τσάντες και μπλουζάκια).Για τη συμμετοχή στην έκθεση, τα μέλη του Ομίλου δημιούργησαν αφίσες και διαφημιστικά φυλλάδια.Όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες που παρευρέθηκαν στην έκθεση χάρηκαν τη συμμετοχή τους και τη γνωριμία με μαθητές των άλλων σχολείων.

Συμμετοχή του Ομίλου ?Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα? στην Εμπορική Μαθητική Έκθεση 2017