Η ομάδα πετοσφαίρισης του σχολείου μας ξεπέρασε το εμπόδιο του 59ου ΓΕΛ Αθηνών και προχωράει ακάθεκτη στο τρίτο γύρο του σχολικού πρωταθλήματος πετοσφαίρισης της Α΄Αθήνας. Η ομάδας μας επικράτησε με 2-0 σετ (25-3, 25-14). Μετά την άνετη επικράτηση του πρώτου σετ, τα κορίτσια του σχολείου μας χαλάρωσαν και στην αρχή του δευτέρου σετ βρέθηκαν πίσω στο σκορ (6-8). Στη συνέχεια όμως ανέβασε την απόδοσή της και κατέληξε στη δεύτερη νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι πήραν συμμετοχή όλες οι παίκτριες της ομάδας. Στον επόμενο γύρο την Τετάρτη 27/2 θα αντιμετωπίσει το 52ο ΓΕΛ Αθηνών και σε περίπτωση νίκης θα αγωνιστεί στον τελικό του 2ου ομίλου της Α΄περιφέρειας της Αθήνας την Παρασκευή. Ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

H ομάδα πετοσφαίρισης συνεχίζει την πορεία της