Οι μαθητές μας Καλέμι Αριόν (4η θέση) και Σακελλαρίου Ιάσων της Β΄ Λυκείου και η μαθήτρια μας Χαρίτα Δελλαπόρτα της Α΄ Λυκείου διακρίθηκαν στον 24ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής. Οι τρεις μαθητές, μαζί με τους συμμαθητές τους από το σχολείο μας και περίπου δύο χιλιάδες συμμαθητές τους από όλη την Ελλάδα εξετάστηκαν γραπτώς σε εξειδικευμένα και πρωτότυπα θέματα Φυσικής.
Είναι αξιοσημείωτο το γεγονός ότι έχουμε διακρίσεις στον συγκεκριμένο διαγωνισμό για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά.
Οι μαθητές που διακρίθηκαν εκτός από αριστούχοι στη Φυσική είναι και μαθητές εξαιρετικού ήθους και σεμνότητας κάτι που δίνει μεγαλύτερη αξία στην επιτυχία τους.
Ευχόμαστε από καρδιάς, σε αυτούς και σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν στο Διαγωνισμό κάθε επιτυχία στις σπουδές και τη ζωή τους.
Συγχαρητήρια αξίζουν επίσης στους καθηγητές κ.κ. Α.Κατέρη, Σ.Νικηφόρου, Μ.Σωτηράκου και Π.Τζαμαλή που τους προετοίμασαν εκτός του σχολικού ωραρίου.

Διακρίσεις στον 24ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής