Την Παρασκευή 14/2/2014 ο Όμιλος Ιστορίας και Εξερεύνησης του Αρχαίου Κόσμου πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο της Ελευσίνας. Στην επίσκεψη συμμετείχαν μαθητές από το τμήμα Ερευνητικής εργασίας «Αρχαίες λατρείες» της Α΄ Λυκείου και μαθητές από τα τμήματα Φιλοσοφίας επιλογής της Γ΄ Λυκείου. Οι μαθητές ξενάγηθηκαν από την κ. Παπαγγελή, Διευθύντρια του Αρχαιολογικού Μουσείου Ελευσίνας.
Στην επίσκεψη συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Τσίκιζα Νικολακάκη Ελένη Υποδ/ντρια, Καραφωτιάς Αλέξανδρος Υποδ/ντής, Μέσκος Γεώργιος, Μαραγκού Λαμπρίνα, Γεωργάτου Μαρία και Αλεξάνδρου Άννα.

elefsina

elefsina-1