Παράταση προθεσμίας για την παραλαβή του δελτίου συμμετοχής των μαθητών/τριών στη δοκιμασία (τεστ) για την εισαγωγή στην Α΄ Λυκείου

Μαΐου 15, 2014 in ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ by 2ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

pinakasΟι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών, που υπέβαλαν αίτηση για τη συμμετοχή των παιδιών τους στη δοκιμασία (τεστ) δεξιοτήτων για την εισαγωγή σε Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο, μπορούν να παραλάβουν το δελτίο συμμετοχής του μαθητή/τριας στη δοκιμασία (τεστ) εισαγωγής έως τις 21 Μαΐου 2014.

Υπενθυμίζουμε ότι κατά την επίσκεψή τους στο σχολείο, οι γονείς και οι κηδεμόνες πρέπει να φέρουν μαζί τους:

1. Την αστυνομική τους ταυτότητα ή διαβατήριο.
2. Ταυτότητα ή βεβαίωση ταυτοπροσωπίας του μαθητή/τριας από Δήμο ή Κ.Ε.Π. ή διαβατήριο ΚΑΙ φωτοτυπία του εγγράφου.
3. Μία φωτογραφία ταυτότητας ή διαβατηρίου (έγχρωμη ή ασπρόμαυρη) του/της μαθητή/τριας.
4. Βεβαίωση ειδικών μαθησιακών δυσκολιών, σε περίπτωση που ο/η μαθητής/τρια εξετάζονται προφορικά, ΚΑΙ φωτοτυπία του εγγράφου