Ανακοινώνεται ότι οι νικητές της λαχειοφόρου που διοργανώθηκε από το δεκαπενταμελές μαθητικό συμβούλιο του σχολείου μας το διάστημα 26 Νοεμβρίου – 17 Δεκεμβρίου 2013, με σκοπό την ενίσχυση της πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των πολιτιστικών προγραμμάτων της Γ’ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη, όπως προέκυψαν από την κλήρωση της 18ης Δεκεμβρίου 2013, είναι κατά σειρά οι εξής:

1. Αλεξάνδρου Άννα (Νο. 750)
  2. Λαμπρόπουλος Νίκος (Νο. 625)
  3. Κοντογγόνας Πάρης (Νο. 451)
  4. Κυριαζίδου (Νο. 572)

Για την παραλαβή των δώρων τους οι τυχεροί νικητές θα πρέπει να επικοινωνήσουν με το τριμελές προεδρείο του δεκαπενταμελούς έως την Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2014. Σε περίπτωση μη έγκαιρης επικοινωνίας ή μη αποδοχής του δώρου, οι παραπάνω νικητές θα αντικατασταθούν από τους δύο κληρωθέντες επιλαχόντες, οι οποίοι είναι κατά σειρά:

1. Μπόλα Δέσποινα (Νο. 424)
  2. Θανάσουλα Ελένη (Νο. 448)

Γνωστοποιείται, επίσης, πως το συνολικό πόσο που συγκεντρώθηκε ανήλθε στα 712€, από τα οποία:

• 300€ διατέθηκαν για τη συμμετοχή στην εκδρομή τεσσάρων οικονομικά αδυνάμων μαθητών
  • 285€ αξιοποιήθηκαν για τη μείωση του συνολικού κόστους συμμετοχής για όλους τους συμμετέχοντες μαθητές
  • 30€ χρησιμοποιήθηκαν για λοιπά έξοδα της εκδρομής (κατασκευή πανό)
  • 8€ διατέθηκαν για την κάλυψη των εξόδων της λαχειοφόρου (αγορά μπλοκ ταμείου)
  • 89€ αποταμιεύτηκαν σε κοινό ταμείο της Γ’ Λυκείου για μελλοντική χρήση

Το δεκαπενταμελές συμβούλιο