Στο πλαίσιο της συνεργασίας  μας με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι οργανώνουμε μια σειρά συναντήσεων με τη μορφή θεματικών εργαστηρίων. Τον συντονισμό των εργαστηρίων έχουν αναλάβει οι κυρίες  Μαίρη Χιόνη, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας  της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Α΄ Αθήνας και Αύρα Βαζαίου, Ψυχολόγος – Στέλεχος πρόληψης του Κέντρου Πρόληψης «Παλλάς Αθηνά».

Τα θεματικά εργαστήρια θα γίνουν στο χώρο του σχολείου απογευματινές ώρες ως εξής:

Παρασκευή 17/1/2014 ? Δίνοντας στα παιδιά μας ρίζες για να μεγαλώσουν και φτερά για να πετάξουν.

Συντονίστρια: Αύρα Βαζαίου, Ψυχολόγος – στέλεχος πρόληψης

Τετάρτη 5/2/2014Ασφαλής Χρήση του Διαδικτύου.

Συντονιστές: Γιάννης Νέζης, Κοινωνιολόγος & Μαρινάση Τσαγκαλάκη, Εκπαιδευτικός – στελέχη πρόληψης

Παρασκευή 21/2/2014 ?Η διαχείριση του άγχους (μου) την περίοδο των εξετάσεων.

Συντονίστρια: Αύρα Βαζαίου, Ψυχολόγος – στέλεχος πρόληψης

Παρασκευή 14/3/2014 ? Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση.

Συντονίστρια: Μαίρη Χιόνη, Εκπαιδευτικός, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας Α΄Αθήνας

Παρασκευή 4/4/2014 ? Σχολικός εκφοβισμός.

Συντονίστρια: Μαίρη Χιόνη, Εκπαιδευτικός, Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας Α΄Αθήνας

Παρασκευή 23/5/2014Εφηβεία και εξαρτήσεις: ΑντιΣΤΑΣΕΙΣ πρόληψης. Συντονίστριες: Αύρα Βαζαίου & Ναταλία Τζοβάρα, Ψυχολόγοι- στελέχη πρόληψης

Μαρία Νέζη

Οργάνωση θεματικών εργαστηρίων σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Από 17 Ιανουαρίου έως 23 Μαΐου 2014