Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Καραμπίτσο και την Καλλιτεχνική Διάδραση την οποία εκπροσωπεί, για την υποστήριξη που προσέφερε αφιλοκερδώς στον Όμιλο Κινηματογράφου του σχολείου μας.

Για 2 σχολικές χρονιές η σταθερή παρουσία του στις συναντήσεις του Ομίλου υπήρξε πολύτιμη. Με τις γνώσεις του βοήθησε τους νεαρούς εκκολαπτόμενους κινηματογραφιστές του σχολείου μας να γνωρίσουν σε βάθος τα χαρακτηριστικά της τέχνης του κινηματογράφου, να εξοικειωθούν με τις τεχνικές του και με την παροχή του απαιτούμενου εξοπλισμού και την καθοδήγηση των γυρισμάτων σε συνεργασία με τον υπεύθυνο καθηγητή του κινηματογραφικού ομίλου κ. Καρκάνη, να υλοποιήσουν 3 ταινίες μικρού μήκους (2 ταινίες μυθοπλασίας και μία ταινία ντοκιμαντέρ) τα «Μαθητικά στερεότυπα» το 2012, το ντοκιμαντέρ «Νίκος Κούνδουρος: Τα μαθητικά μου χρόνια» το 2013 και απομένει να γίνει το μοντάζ της ταινίας «Το ημερολόγιο» τα γυρίσματα της οποίας έχουν ολοκληρωθεί.

Ευελπιστούμε στη συνεργασία του και την επόμενη σχολική χρονιά.

Ευχαριστίες στον κ. Καραμπίτσο και την Καλλιτεχνική Διάδραση