ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2010-2011

Εκδηλώσεις-Διαλέξεις

Εκπαιδευτικές επισκέψεις-Εκδρομές

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ

Οι εκπαιδευτικές επισκέψεις και εκδρομές αποτελούν αναγκαίο συμπλήρωμα της αγωγής των μαθητών, γιατί τους δίνουν τη δυνατότητα να έλθουν σε επαφή με τόπους που έχουν ιδιαίτερη μορφωτική αξία, να γνωρίσουν τα επιτεύγματα του ανθρώπου μέσα στη μακροχρόνια πορεία του πολιτισμού και να καλλιεργήσουν την κοινωνικότητά τους.

Στη σελίδα αυτή καταγράφονται οι δραστηριότητες με σύντομο απολογισμό των συντελεστών τους και το αναγκαίο φωτογραφικό υλικό.

Ιωάννινα, Γενάρης 2011. Εκδρομή της Γ΄ Λυκείου

Βερολίνο, 18-21 Φεβρουαρίου 2011. Εκπαιδευτική δραστηριότητα του γερμανικού τμήματος του σχολείου.

Βουδαπέστη, 3-6 Μαρτίου 2011. Εκπαιδευτική δραστηριότητα του προγράμματος "Λογοτεχνικές συναντήσεις".

Ανδαλουσία, 2-7 Απριλίου 2011. Εκπαιδευτική δραστηριότητα στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου μας «Ισπανία: Εκπαίδευση και Πολιτισμός».

Χανιά, Απρίλης 2011. Εκδρομή της Β΄ Λυκείου.

Ζάκυνθος, Απρίλης 2011. Εκδρομή της Α΄Λυκείου.