Στον διαγωνισμό “Θαλής” της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρεία που πραγματοποιήθηκε στις 11 Νοεμβρίου 2017 συμμετείχαν περίπου 15.000 μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα. Στη δεύτερη φάση “Ευκλείδης”, στην οποία συμμετέχουν περίπου 3.000 μαθητές, προκρίθηκαν 24 μαθητές του σχολείου μας, συνεχίζοντας την παράδοση των επιτυχιών και αποτυπώνοντας τη σημαντική δουλειά που γίνεται στο σχολείο, η οποία αναδεικνύει τις υψηλού επιπέδου δυνατότητες των μαθητών μας. Το ποσοστό επιτυχίας είναι ένα από τα υψηλότερα πανελλαδικά. Συγχαίρουμε τους μαθητές και τι μαθήτριες και στους ευχόμαστε να επιτύχουν στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού. Τα ονόματα των επιτυχόντων ανά τάξη είναι τα ακόλουθα:

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

3. ΚΟΥΒΑΡΑΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
4. ΚΟΥΜΕΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
5. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Οι μαθητές μας συνεχίζουν και φέτος την παράδοση των επιτυχιών στον διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας