Με χαρά σας γνωστοποιούμε ότι η Δέσποινα Αντωνίου, μαθήτρια του σχολείου μας την προηγούμενη σχολική χρονιά 2022-23 και φοιτήτρια πλέον της Νομικής Σχολής Αθηνών, βραβεύτηκε από τον όμιλο EFG στο πλαίσιο του προγράμματος «ΜΠΡΟΣΤΑ για την Παιδεία» σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε χθες 15/1/2024 στο Μέγαρο Μουσικής. Η Δέσποινα αρίστευσε και συγκέντρωσε την μεγαλύτερη συνολική βαθμολογία στα 4 πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα μεταξύ των υποψηφίων από το σχολείο μας. Στην ίδια εκδήλωση βραβείο απονεμήθηκε και στο σχολείο μας, καθώς η βαθμολογία της ήταν και η μεγαλύτερη μεταξύ όλων των υποψηφίων από τα λύκεια της Α΄ Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας.

Συγχαίρουμε θερμά την Δέσποινα, τους γονείς της και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που τα προηγούμενα χρόνια στήριξαν την προσπάθειά της.

Τελετή βράβευσης: https://www.youtube.com/live/t-ixKSjd3_g?si=stAoj6omeYEPT5ZV
(βράβευση της Δέσποινας από το 47:30 και η βράβευση του σχολείου από το 2:04:15)

Από τη Δ/νση του 2ου Πρότυπου ΓΕ.Λ. Αθηνών

Βράβευση αριστούχου